calendar
Loading Events

« All Events

Bielsko-Biała, Poland (Glass/Kilar)

June 27

https://cavatinahall.pl/events/aleksander-debicz-sinfonietta-cracovia-glass-kilar/
 

Odkryj fascynujący muzyczny dialog między autorem słynnego walca z „Trędowatej” a Philipem Glassem podczas koncertu „Kilar | Glass” z udziałem Alek Dębicza, Katarzyny Tomali-Jedynak i Sinfonietta Cracovia, gdzie filmowe arcydzieła łączą się z nowoczesnym brzmieniem.

Kilar | Glass

Co łączy autora słynnego walca z Trędowatej i Philipa Glassa, mistrza amerykańskiego minimalizmu? Obaj łączyli sukcesy w dziedzinie muzyki filmowej ze znakomitymi utworami koncertowymi, obaj pozostawali pod wpływem legendarnej paryskiej nauczycielki, Nadii Boulanger. Obaj także skomponowali muzykę do filmów opartych na historii hrabiego Draculi!

Koncert Kilar | Glass to połączenie tego, co w twórczości obu kompozytorów najlepsze: przejrzystej wizji, oryginalnego i rozpoznawalnego stylu oraz pamiętnych melodii związanych z takimi tytułami jak Dracula Francisa Forda Coppoli czy oscarowe Godziny. W programie koncertu znajdą się nie tylko najbardziej znane filmowe tematy (także z filmów Portret damy oraz Trędowata), lecz także smyczkowa, żywiołowa Orawa Wojciecha Kilara oraz utwory z wiodącą rolą fortepianu, w tym również autorskie kompozycje solisty koncertu, Aleksandra Dębicza.

Top